środa, 2 grudnia 2015

Ciasno - Luźno

Witaj w kolejnym ciekawym artykule.
Niniejszy tekst krótko i konkretnie opowiada o problemie elastyczności i dopasowania biustonoszy. Otóż nie możemy się kurczowo trzymać tabelek i standardów - bardzo ważna jest również praktyka Bra Fitterki i to ona ostatecznie decyduje o tym, na podstawie swojego doświadczenia, jaki biustonosz będzie idealny dla wyjątkowej kobiety. Życzę miej lektury :)

Pisała: Małgorzata Karwińska 

- kobieta konwencjonalna (bez niżej wymienionych)
- nastolatka
- kobieta w ciąży
- kobieta karmiąca
- amazonka
- choroby typu tarczyca, astma, choroby serca, choroby piersi, choroby krążenia
- wahania wagi

Wszystko zależy od tkaniny oraz gum, użytych do produkcji biustonosza. Guma oraz tkanina ma swoją określoną wytrzymałość i tendencję do rozciągania się.
Jedne są bardziej zwarte inne nie.
Niekiedy, producent dany produkt wykona na bardzo ścisłych tkaninach i gumach, po czym okazuje się, że dolana część stanika jest ciasna.
Na przykład obwód siedemdziesiąt centymetrów (70cm) według metki możemy założyć na osobę, która ma pod biustem 70cm, bo jest ona na tyle ciasna, że nie musimy już odejmować 5-10 cm od naszego pierwotnego wyniku. Jest też odwrotna sytuacja, czyli guma bardzo,  bardzo luźna, którą możemy założyć na osobę z podbiuściem 80 cm (jeszcze bez odejmowania tych 5 czy 10 cm). Wszystko zależy od budowy kośćca kobiety i układu ciała.

Znalezienie „złotego środka” jest zadaniem brafitterki, aby nie było za ciasno czy też za luźno.
Odejmowanie 10cm od podbiuścia to standardy światowe, ale tak naprawdę guma, to nie sznurek - rozciąga się. Każdy producent staników szuka  ów „złotego środka”, czyli dobrego producenta gum.

Drogie Panie, przez lata spędzone w przymierzalni nabierałam doświadczenia odnośnie kobiecych wymiarów.
Weźmy np. rozmiar 36. Mówi się potocznie, że w tym rozmiarze jest dużo rzeczy, bo małe, a jednak nie do każdego one pasują. Dlaczego? Obwód szyi, obwód nad piersiami, obwód klatki piersiowej, obwód pod biustem, obwód talii, obwód bioder - to część wymiarów, które potrzebuje krawcowa do uszycia np. sukienki. Następne wymiary to wysokości - wzrost, wysokość piersi, wysokość do talii w przodzie, wysokość do talii w tyle i tu zaczynają się różnice, dochodzące nawet do ośmiu centymetrów, a wzrost nawet do pięćdziesięciu centymetrów.

Producenci stworzyli tabelę rozmiarów w STANDARDZIE i nią się posługują. Krawcowa natomiast do każdej osoby podchodzi indywidualnie i dopasowuje każdy odcinek (szerokości wysokości) sukienki do ciała kobiety.

Biustonoszy z jednego modelu może być nawet 169 rozmiarów, a to nadal jest mało. Kule piersi składają się z mięśnia, tkanki gruczołowej, więzadeł Cooper'a, tkanki łącznej. Ich wielkość jest różna, tak samo, jak obwody pod piersiami. I tu zaczyna się zadanie brafitterki, aby dopasować biustonosz. Przy doborze biustonosza, wskazana jest cierpliwość oraz wzajemna współpraca między klientką i brafitterką. Biustonosze mają różne konstrukcje, a kobiety różne piersi. Dobór, to odpowiednia miseczka do kul piersi oraz odpowiednie podbiuście.

Kupujemy dobrze dobrany biustonosz, a po jakimś czasie mamy ochotę pociągnąć ramiączkami ( aby domknąć miseczkę) - a to oznaka:
1. że powinnyśmy się zapiąć ciaśniej
2. aby ramiączko podciągnąć kosmetycznie o jeden centymetr, albo w ogóle (popatrzmy czy nie robią się wgłębienia w ramionach)
Nadmiernie rozciągnięte podbiuście biustonosza nie podtrzymuje naszych piersi. W momencie kiedy podnosimy ręce do góry biust może wypaść od dołu. I taki obwód nadaje się do zwężenia, jeżeli brafiterka oferuje taką możliwość.

Aby „przedłużyć żywotność” naszych biustonoszy powinnyśmy prać je ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem proszku. Nie używamy płynów do prania i płukania. Proszek ściąga tkaninę staników, a płyny rozciągają - puszyste powinny być swetry..





Aby dowiedzieć się więcej i zapoznać z naszą ofertą zapraszamy na: 
NIKA - BRA
Jeżeli chcesz otrzymywać więcej trendów stanikowych oraz być z nami na bieżąco,
zapisz się na nasz newsletter :)
Imię:
Adres email:

1 komentarz: